Klub Olimpiad Specjalnych

Misją Olimpiad Specjalnych jest umożliwienie całorocznego systemu treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach, a celem zapewnienie uczestnikom lepszego rozwoju sprawności, wykazywania się odwagą, odczuwania radości, pokazywania swoich talentów i umiejętności, okazywania przyjaźni swoim rodzicom i innym zawodnikom Olimpiad Specjalnych oraz społeczności lokalnej.

Celem działalności Szkolnego Klubu Olimpiad Specjalnych jest organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych, zawodów sportowych, treningów oraz kółek zainteresowań dla osób upośledzonych intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.

Klub Olimpiad Specjalnych działa w ramach Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie-Konin od 1998 roku i obecnie skupia około 40 zawodników oraz 8 członków.
Nasi zawodnicy trenują dyscypliny sportowe objęte programem Olimpiad Specjalnych: pływanie, bowling,  badminton,  bocce, tenis stołowy, piłka nożna, jazda szybka na wrotkach, lekkoatletyka, MATP, natomiast od niedawna narciarstwo zjazdowe i biegi na rakietach śnieżnych. Trenerami uprawianych dyscyplin są: mgr Katarzyna Czerniak, mgr Mariusz Dróżdż,  mgr Izabela Frątczak, mgr Marek Górski,  mgr Lena Matuszak, mgr Małgorzata Wawrzyniuk.
 Dzięki systematycznym treningom nasi wychowankowie osiągają sukcesy na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Jako Klub od wielu lat byliśmy współorganizatorem Regionalnego Mityngu w Pływaniu i Tenisie Stołowym, obecnie przeprowadzamy Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej.

Przy Klubie działa również Program Rodzinny, który wspiera działania podjęte na rzecz Specjalnych Sportowców i ich rodzin.

Współpracujemy z wolontariuszami z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Zarząd Klubu stanowią:

  • przewodniczący – Małgorzata Wawrzyniuk,
  • sekretarz – Dagmara Dróżdż,
  • członkowie – Izabella Frątczak, Bożena Braszak–Skonieczna, Dorota Świerk.

Przez cały rok raz w tygodniu prowadzone są treningi:

  • bowling prowadzony przez mgr Małgorzatę Wawrzyniuk w piątek w godzinach od 1200 – 1300 na kręgielni, która znajduje się w restauracji Piwniczna. Zajęcia sponsorowane przez PFRON.
  • badminton – prowadzony przez mgr Izabellę Frątczak w czwartek w godzinach od 1140 – 1240. Zajęcia sponsorowane przez MSiR.
  • tenis stołowy prowadzony przez Marka Górskiego w piątek w godzinach od 1330 -1430. Zajęcia sponsorowane przez MSiR.
  • piłka nożna prowadzona przez Mariusza Dróżdża w poniedziałek w godzinach 1430 – 1600. Zajęcia sponsorowane przez PFRON.