Oferta Bursy

JEŚLI JESTEŚ UCZNIEM SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ W TURKU I MASZ TRUDNY DOJAZD LUB DALEKO DO DOMU

ZAMIESZKAJ W BURSIE!

Oferujemy Ci doskonałą bazę socjalną. Możesz zamieszkać w pokojach  3 i 4 osobowych. Mamy umeblowane wszystkie pokoje meblami z litego drewna sosnowego. Do twojej dyspozycji jest świetlica, pokój nauki i socjalny (wyposażony w piecyki, lodówkę i kuchnię elektryczną), sala tenisa stołowego, pracownia komputerowa z dostępem do internetu oraz sala z bilardem. Młodzież mieszkająca w naszej bursie jest pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Ponadto obiekt jest chroniony przez firmę ochroniarską oraz jest monitorowany całą dobę wewnątrz i na zewnątrz. Bursa funkcjonuje 6 dni w tygodniu (od 1700 w niedzielę do 16:00 w piątek), co stanowi duże udogodnienie dla wychowanków z odległych miejscowości. Dbamy o dobre samopoczucie młodzieży, miłą i przyjazną atmosferę. Zapewniamy smaczne i urozmaicone wyżywienie od poniedziałku do piątku. Dbamy o dobre warunki do nauki: przestrzegamy godzin tzw. nauki własnej, służymy dobrze zorganizowaną pomocą koleżeńską, prowadzimy naukę najskuteczniejszych metod uczenia się. Dbamy o mile i właściwie spędzany czas wolny oraz rozwój fizyczny i zdrowie młodzieży.
Oferujemy wspólne wyjścia na wystawy i imprezy organizowane przez Muzeum Miasta Turku, Miejski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. Wychowankowie systematycznie korzystają z sali tenisa stołowego, boiska szkolnego, bilarda, biblioteki z czytelnią, organizujemy tematyczne spotkania, współpracujemy z młodzieżą z innych internatów i burs. Na terenie bursy działa Młodzieżowa Rada Bursy oraz jej sekcje:
  • kulturalno-oświatowa,
  • informatyczna,
  • dekoracyjno – porządkowa.
Praca w tych sekcjach i Samorządzie powoduje, że młodzież współtworzy klimat i atmosferę naszej placówki, a także wdraża i urzeczywistnia własne pomysły i sposoby spędzania wolnego czasu. Staramy się, aby hasło „Bursa moim drugim domem” było realizowane w jak najszerszym zakresie. Opiekę nad młodzieżą sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna Bursy Szkolnej. Wśród kadry pedagogicznej wszyscy posiadają studia wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Wszyscy nauczyciele – wychowawcy biorą udział w różnego rodzaju kursach, warsztatach i studiach podyplomowych podnoszących ich umiejętności i kwalifikacje .