„Jak unikać dymu tytoniowego” na podstawie historyjki o Dinusiu

Dnia 23 stycznia 2023r. w ramach działań edukacyjnych realizowanych w ramach programu „Bieg po zdrowie” odbyły się w naszym Ośrodku zajęcia warsztatowe.
Celem tego działania było zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz podniesienie świadomości dzieci na temat miejsc, w których mogą być narażone na dym.
Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania przez nauczyciela historyjki o Dinusiu. Następnie uczniowie wysłuchali piosenki o niezwykłym dinozaurze, który uczy wszystkich, co robić, jak ktoś w naszej obecności pali tytoń.
Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do kolorowania Dinusia namalowanego na dużym arkuszu szarego papieru.
Po zakończonym działaniu uczniowie przeszli do kolejnego etapu zająć. Mieli okazję posłuchać, jak dym wpływa na nasz organizm. Nauczyciel zaprezentował puste opakowanie papierosów, żeby zwrócić uwagę na  skutki palenia tytoniu, o których informacja w formie graficznej została umieszczona na każdym opakowaniu papierosów.
W kolejnej części zajęć uczniowie kolorowali obrazek przedstawiający człowieka i papierosy w różnej formie graficznej. Następnie na czarnych wyciętych chmurkach wpisywane zostały wyrazy, które miały wszystkich zniechęcać do sięgania po tytoń.
Napisy zostały przyklejone na wcześniej przygotowanym arkuszu.
Działanie zaplanowała i zrealizowała koordynator programu: Anna Mikołajczyk.
Termin zajęć, z uwagi na dużą liczbę zachorowań, został przesunięty z miesiąca grudnia na styczeń.