XI Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych w Borzęciczkach

Dnia 13 stycznia 2023 roku w sali widowiskowo-kinowej „Mieszko” w Koźminie Wielkopolskim odbyła się część oficjalna XI Gali Sportowca Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Konin, w której uczestniczyli uczniowie z naszego Ośrodka. Celem uroczystości było podsumowanie osiągnięć sportowych oraz wyróżnienie najlepszego zawodnika.
Najpierw pokazano prezentację multimedialną, która ukazała cały rok wytężonej pracy naszych zawodników oraz trenerów. W dalszej części odznaczono najaktywniejszych sportowców z klubów, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki. Z naszego Ośrodka wyróżnionym zawodnikiem została uczennica – Paulina Taborek, brązowa medalistka badmintona podczas XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Na koniec mogliśmy podziwiać występy przygotowane przez młodych artystów z Borzęciczek.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udaliśmy się na bal, którego gospodarzem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Borzęciczkach. Podczas przerwy uczniowie mieli czas na słodki poczęstunek, pizzę oraz mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie.
Późnym wieczorem, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.
Opiekunami grupy sportowców były: Izabella Frątczak i Dagmara Dróżdż.