„Niech spokój z Wami będzie i szczęśliwość będzie”

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy ZPEW w Turku to też taka wielka rodzina, która spotkała się 14 grudnia 2022r na uroczystym koncercie wigilijnym.
Uroczystość rozpoczęła Pani Izabela Piotrowska – Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, która powitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia świąteczno-noworoczne i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez wychowanków Bursy Szkolnej i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Ten świąteczny wieczór uświetnili zaproszeni goście: Pani Eugenia Paterkiewicz – Wiceprzewodnicząca Zarządu Powiatu Tureckiego, pani Zofia Gruszczyńska – członek Zarządu Powiatu Tureckiego i Pan Franciszek Pyziak – zastępca Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Turku.
Tradycją naszej placówki jest powitanie Betlejemskiego Światła Pokoju przyniesionego przez harcerzy, dzielenie się opłatkiem, składanie wzajemnych życzeń, wspólne biesiadowanie i kolędowanie.
W czasie  uroczystości głos zabrała Pani Eugenia Paterkiewicz, która podziękowała młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie wieczoru wigilijnego i życzyła wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów w nadchodzącym  Nowym Roku 2023.
Ten świąteczny wieczór, jak co roku, poprzedzony był przygotowaniami, w których uczestniczyli dzielnie wychowankowie z Bursy Szkolnej, ujawniając swe talenty plastyczne, wokalne i recytatorskie.
Magia tego wieczoru na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Organizatorami uroczystości byli: Izabela Piotrowska,  Mirosława Greber, Katarzyna Nitecka, Małgorzata Papierkowska, Beata Sielecka, Iwona Choinka, Dagmara Dróżdż, Mariusz Dróżdż, Karolina Pietrzak.
Współorganizatorami uroczystości byli: Agnieszka Krzyżanowska, Aneta Wieczorkiewicz, Beata Szczesiak, Katarzyna Czerniak, Aneta Kubiak,  Jacek Kubiak, Paulina Papierkowska.