Świąteczna dekoracja stołu

W dniu 6 grudnia 2022 roku w niepowtarzalnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia rozstrzygnięty został konkurs na „Świąteczną dekorację stołu”.
Konkurs skierowany był do wszystkich mieszkańców bursy. Celem konkursu było kultywowanie tradycji przedświątecznych, stworzenie świątecznego nastroju w pokojach, dzielenie się umiejętnościami i doświadczeniem, rozwijanie talentów i współpraca w zespole.
Głównym zadaniem konkursu było wykonanie dekoracji stołu w pokojach mieszkalnych. Wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe można było wykonać dowolną techniką i stosować różnorodne i dostępne o tej porze roku materiały.
Komisja konkursowa składająca się z wychowawców i wychowanków wyłoniła spośród uczestników zwycięzców. Zespół ocenił prace według następujących kryteriów: zgodność z tematem, pomysłowość, własnoręcznie wykonane ozdoby, ogólne wrażenie estetyczne i umiejętność prezentacji.
Na oceniających największe wrażenie wywarł wystrój stołu u chłopców w pokoju 24: Błażeja i Michała, którzy zajęli I miejsce, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły dziewczęta z pokoju 31: Maria, Weronika i Wiktoria.
Konkurs zorganizowała Katarzyna Nitecka i Małgorzata Papierkowska.