Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa tego święta brzmi ,,Hallo World Day”, jego ideą jest mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Z tej okazji w Bursie Szkolnej odbyły się zajęcia dla młodzieży. Ich celem było zachęcenie wychowanków do okazywania innym dobroci, do bycia koleżeńskim a także do kulturalnego zachowania zarówno wobec rówieśników jak i dorosłych.
Na początek wytyczono gracza, mającego za zadanie wybrać koleżankę lub kolegę, który wydaje mu się w dniu dzisiejszym najbardziej zagubiony i smutny. Jego rolą było poprawić mu humor, witając się z nim w jak najbardziej życzliwy sposób, ale nie używając w tym celu słów.
Ponadto młodzież rozwiązywała krzyżówki z synonimami słowa życzliwość. Najszybciej udało się rozszyfrować hasła Oliwi i Karolinie. Nasi wychowankowie mieli również za zadanie napisać na karteczkach coś miłego swoim koleżankom i kolegom tak, aby poczuli się dowartościowani.
Punktem kulminacyjnym było odczytanie przez Amelię ,,Przepisu na szczęście”.
Było miło, sympatycznie i przyjemnie. Takich cudownych dni, gdy jesteśmy dla siebie dobrzy potrzebujemy jak najwięcej, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, do ludzi wraca do nas z nawiązką.
Spotkanie przygotowała Iwona Choinka.