Spędzamy ciekawie czas w mieści Łodzi

23 listopada 2022r. klasa 3 Br wraz z opiekunami- panią Elżbietą Kociołek i panią Beatą Szczesiak uczestniczyła w wycieczce do Łodzi.
Pierwszym punktem programu  było zwiedzanie  Pałacu Izraela Poznańskiego, zwanego także ,, Luwrem łódzkim”. Jest to XIX wieczna rezydencja w stylu neorenesansowym i neobarokowym, która kiedyś należała do najsłynniejszego magnata fabrycznego w Polsce. Obecnie w tym budynku mieści się Muzeum Miasta Łodzi, gdzie oprowadzani przez wspaniałą panią przewodnik, mogliśmy podziwiać poszczególne pomieszczenia, oryginalną dekorację i wyposażenia. Najbardziej podobała się wszystkim sala balowa, nazwana także salą luster, w której obecnie odbywają się liczne koncerty oraz spektakle.
Następnie udaliśmy się do Teatru Muzycznego na spektakl pt.„Tadek na tropach Minotaura”, który wykorzystując mity greckie, opowiadał o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie. Dzięki  tytułowemu Tadkowi (Tezeuszowi) mogliśmy poznać niektórych bogów i herosów, w tym m.in. Zeusa, Midasa, Dedala i Ikara, Syzyfa, Ariadnę, Orfeusza i Eurydykę, Prometeusza, Heraklesa i wreszcie – samego Minotaura. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych występujących aktorów oraz bogatej scenografii.
W dobrych nastrojach, ale trochę już głodni, udaliśmy się do pizzerii, gdzie z przyjemnością zjedliśmy pyszną pizzę.
Ostatnim punktem wycieczki było Orientarium, najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. W trakcie zwiedzania obejrzeliśmy wiele gatunków zwierząt, wśród nich królestwo słoni, z jego przedstawicielem Aleksandrem, który ma tylko jeden cios i opiekuje się dwoma młodszymi kolegami. Duże zainteresowanie wzbudził w nas pobyt w podwodnym tunelu liczącym  26 metrów długości, w którym pływa ponad 1300 osobników. Wśród nich są jedyne w Polsce ryby gitarowe, unikatowe rekiny brodate oraz majestatyczne płaszczki z ogonami o długości ponad półtora metra. W strefie oceanicznej Orientarium mieszkają m.in. rekiny żarłacze oraz żarłacze brunatne, które w przyszłości osiągną do 3 metrów.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Turku, w nadziei, że wiosną pojedziemy znowu na nową, ciekawą wycieczkę.
Organizatorami wycieczki były: Elżbieta Kociołek i Beata Szczesiak.