XIV Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

24 listopada 2022 roku na terenie kręgielni w restauracji Turkovia odbył się XIV Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Z uwagi na wciąż panujące obostrzenia Covidowe każdy z klubów Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin przeprowadził rozgrywki na terenie swojej placówki.
Celem Turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwój zespołowego współzawodnictwa i rywalizacji.
W turnieju przeprowadzonym w naszym klubie wzięło udział 6 zawodników, którzy systematycznie uczestniczą w treningach bowlingowych pod okiem trenera z projektu „Daj mi szansę!”, dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Przed przystąpieniem do turnieju przeprowadzono preeliminacje w celu podziału na II grupy sprawnościowe, dając szansę rywalizacji wszystkim uczestnikom zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami.
W pierwszej grupie I miejsce „wykulał” i zdobył złoty medal Michał Buczyński z wynikiem 119 punktów, II miejsce i srebrny medal zdobył Nikodem Biniek, III miejsce i brązowy medal Adam Świerk. W drugiej grupie Złoty medal zdobył Mateusz Korczyński, srebrny Julia Stusek, brązowy Wiktoria Kawecka.
Wszyscy zawodnicy stworzyli niesamowicie wesołą, przyjazną i koleżeńską atmosferę.
Uczniów do zawodów przygotowała i przeprowadziła zawody  Małgorzata Wawrzyniuk.