„W krainie czarów – zabawa andrzejkowa”.

22 listopada 2022 roku w naszym Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa. Nasi wychowankowie w przepięknej, magicznej scenerii spotkali się, aby poznać historię i kultywować tradycję obchodów wigilii św. Andrzeja.
„Hokus, pokus, czary, mary”….Od nauki zaklęcia rozpoczęła się niezwykła podróż w świat wróżb i czarów. Magiczne wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, kubeczków z różnymi, ukrytymi symbolami. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, komu będzie dopisywało szczęście, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Uczniowie przekonali się również, co na temat ich osobowości mówią wybrane przez nich kwiaty. Spektakularnym wydarzeniem był pokaz mody. Nasi wychowankowie zaprezentowali stroje inspirowane magią i czarami, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami i słodkim upominkiem.Wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Po tych niezwykłych przeżyciach przyszedł czas na poczęstunek, podczas którego uczestnicy z radością wymieniali się swoimi wrażeniami.
Andrzejki pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Były okazją do wspólnej zabawy, uśmiechu i radości.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.
Dziękujemy pani Małgorzacie Raczyk, pani Agacie Biniek i pani Agnieszce Korczyńskiej oraz Stowarzyszeniu Przyjaźni Dzieciom za wsparcie i pomoc przy organizacji tej uroczystości.
Organizatorami imprezy były: Anna Knop, Izabela Siepka, Sylwia Kałużna i Aneta Kubiak.