Zbiórki żywności do Jadłodzielni w Turku.

W dniach od 27 września do 11 października 2022 roku w naszej Bursie została zorganizowana akcja zbiórki żywności do Jadłodzielni w Turku.Marnowanie żywności jest powszechnym problemem. Europejczycy trwonią 88 milionów ton jedzenia rocznie. Polska wśród krajów Unii Europejskiej zajmuje 5 miejsce pod tym względem, oszacowano, że w naszym kraju marnuje się 7 – 9 milionów ton jedzenia rocznie. Badania przeprowadzone przez Polską Fundację Pomocy Dzieciom pokazują natomiast, że aż 800tyś. dzieci w naszym kraju jest niedożywionych, albo cierpi głód.
Jednym z pomysłów jak zapobiegać marnowaniu się żywności, jest tworzenie jadłodzielni, czyli miejsc, w których można zostawić nadwyżki jedzenia, jako wsparcie dla osób potrzebujących. W jadłodzielniach można zostawić jedzenie i je bezpłatnie zabrać, jeśli tylko potrzebujemy. To nie jest wymiana za coś, to zwykłe dzielenie się.
Młodzież z wychowawcami naszej bursy aktywnie włączyła się w akcję. Zebraliśmy min. makarony, mleko, dżemy, płatki, kaszę i wiele innych produktów spożywczych. Wychowankowie wykazali się ogromną empatią i zrozumieniem w stosunku do osób potrzebujących.
11 października pani Beata Sielecka z wychowankami Zosią i Elizą odniosły zebrane produkty do Jadłodzielni w Turku, mieszczącej się na ulicy Mickiewicza.
Akcję zorganizowała Opiekunka Koła Wolontariatu.