Turniej Burs i Internatów  Konin 2022

We wtorek 4 października 2022 roku w Bursie Szkolnej im. Ryszarda Michalskiego w Koninie odbył się Turniej Burs i Internatów Konin 2022 zorganizowany przez Dyrektora bursy, pana Andrzeja Spławskiego oraz wychowawców: panią Elżbietę Nowak i pana Jacka Wątrobę. Był to szczególny rodzaj rywalizacji i zabawy, w której o wygraną walczyły z zaangażowaniem i radością drużyny z Kaczek Średnich, z Koła, z Konina i z Turku. Zasadniczym celem turnieju było integrowanie młodzieży i wychowawców burs, pogłębianie więzi społecznych we wspólnej zabawie, kształtowanie nawyku ,,zdrowej’’ rywalizacji między rówieśnikami, rozwijanie sprawności ruchowej oraz popularyzacja aktywnego, sportowego i zdrowego spędzania czasu wolnego.
W tym roku zawodnicy popisywali się sprawnością intelektualną w grze sudoku, celnym okiem w strzelaniu do tarczy, skutecznością w rzutach do kosza i pchnięciu kulą. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a towarzyszyła jej świetna atmosfera.
Po rozgrywkach nadszedł czas na życzenia, gratulacje i nagrody. Wyniki trzygodzinnej rywalizacji dały następujące wyniki: I miejsce zajęła Bursa Szkolna z Koła, II miejsce przypadło Bursie Szkolnej z Konina, III miejsce zajął Internat ZSR CKP w Kaczkach Średnich, a na IV miejscu uplasowała się Bursa Szkolna z Turku.
Dziękujemy wszystkim za niesamowitą przygodę.
Opiekę nad naszymi wychowankami: Elwirą, Marią, Zofią, Błażejem i Szymonem sprawowały wychowawczynie: Mirosława Greber, Katarzyna Nitecka i Małgorzata Papierkowska.