Wycieczka do Konina

25 maja 2022 r. klasa II Br pod opieką  pani Elżbiety Kociołek była na wycieczce w Koninie. W planie wycieczki było kino, KFC oraz Muzeum Okręgowe.
Wyjazd rozpoczęliśmy od obejrzenia amerykańskiego filmu przygodowego pt. „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, który wyświetlany był w multimedialnym kinie Helios w „Galerii  nad Jeziorem”. Film został nakręcony na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics o superbohaterze Doktorze Strange’u. Akcja, efekty specjalne oraz dźwiękowe trzymały nas w napięciu przez cały czas trwania seansu.
Sił nabraliśmy w restauracji KFC, gdzie każdy uczeń samodzielnie wybierał i zamawiał posiłek, niektórzy korzystali z elektronicznej formy obsługi.
Najwięcej czasu spędziliśmy w Muzeum Okręgowym w Koninie, gdzie oprócz zwiedzania Zamku w Gosławicach, Dworu polskiego, Skansenu Maszyn i Urządzeń Górniczych oraz Skansenu Etnograficznego uczestniczyliśmy w warsztatach garncarskich. Formowanie gliny i lepienie z niej różnych naczyń  sprawiło wszystkim dużo radości.
Zamek położony jest na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Gosławickiego, otoczony murem wyposażonym w gniazda działowe. Można w nim zobaczyć stałe wystawy takie jak: „Konin poprzez wieki”, „Judaika” i „Pradzieje ziemi konińskiej”, a także jedną z najbogatszych w Polsce kolekcję biżuterii oraz unikatową w skali kraju wystawę poświęconą historii oświetlenia. W bliskim sąsiedztwie znajduje się m.in. klasycystyczny spichlerz.
Wszystkim bardzo podobał się Dwór polski, znajdujący się w przepięknie kwitnącym, pachnącym o tej porze roku wiosennymi drzewami, krzewami i kwiatami parku. Jednak największe wrażenie zrobił na nas model słonia leśnego, wykonany przez rzeźbiarza Krzysztofa Kuchnio na podstawie wielkich kości znalezionych w kopalni węgla brunatnego. Obiekt ma cztery metry. Tak najprawdopodobniej wyglądał słoń leśny, żyjący około 100 000 lat temu w okolicach Konina.
Wycieczka była bardzo udana i już nie możemy doczekać się następnej.
Wycieczkę zorganizowała Elżbieta Kociołek.