MAMO w sercu cię kołyszę!

25 maja wychowankowie  bursy wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Papierkowska, Katarzyną Nitecką i Mirosławą Greber włączyli się w obchody   Dnia Matki.  Ideą obchodów tego święta jest wyrażenie szacunku mamie, docenianie jej wysiłków w opiece i wychowaniu, a także wzbudzenie refleksji kto jest w naszym życiu najważniejszy i o kim należy zawsze pamiętać.  Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, choć data jego obchodów jest różna, w wielu krajach. W tym dniu  nasza młodzież przygotowała gazetkę ścienną, wyszukała i czytała wiersze oraz w pięknych słowach wspominała swoje mamy.
Mama to najpiękniejsze słowo świata, najbardziej ukochane przez pisarzy, poetów malarzy…i dzieci. Oznacza wszystko: miłość, bezinteresowność, zrozumienie, nadzieję i poświęcenie.
Za dar życia, trud, troskę i dobre wychowanie, składamy Mamom naszych wychowanków najserdeczniejsze życzenia oraz dziękujemy za okazane zaufanie naszej placówce.
Drogie Mamy, nasi wychowankowie, a Wasze dzieci przygotowały niespodziankę z okazji Waszego Święta. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.