Impresje plastyczno-muzyczne w Rychwale

 Dnia 7 kwietnia 2022 roku uczniowie z naszego Ośrodka wzięli udział w XIX wiosennych impresjach plastyczno-muzycznych pod hasłem „Wielkanocna kompozycja w szkle.” Organizatorem warsztatów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale. Głównym ich celem było pokazanie techniki wykonania dekoracji wielkanocnej w szklanym naczyniu. Z przygotowanych elementów dekoracyjnych uczniowie wykonywali kompozycje świąteczne, które wprawiały w zachwyt.
Zajęcia były świetną okazją do kształtowania umiejętności współpracy w grupie. Młodzież wymieniała się pomysłami, odkrywała swoje zainteresowania i uzdolnienia. Przyczyniły się one też do rozwijania wyobraźni i kreatywności, bowiem okazały się bardzo ciekawe i wciągały do pracy. Każdy chciał jak najdokładniej wykonać swoje dzieło, aby było niepowtarzalne i estetyczne.
W czasie przerwy, przy słodkim poczęstunku nasi wychowankowie mieli okazję do bliższego zapoznania się z uczniami innych szkół.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze i zostało upamiętnione wspólną fotografią. Każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu wykonaną przez siebie dekorację świąteczną oraz dyplom.
Opiekunem uczniów była Małgorzata Mielczarek.