Międzyszkolny konkurs „Eco Bukiet”

Dnia 8 kwietnia 2022 roku w naszym Ośrodku miało miejsce rozstrzygniecie międzyszkolnego konkursu „Eco Bukiet”. Jego celem było uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody, dbanie o środowisko (wykorzystanie surowców wtórnych), zaobserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie, prezentacja własnych talentów oraz rozbudzenie wrażliwości estetycznej i wyobraźni dzieci.
Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką bukietu kwiatów, wykorzystując do tego materiały ekologiczne, bądź z odzysku.
Konkurs rozstrzygany został w dwóch kategoriach wiekowych: pierwszej dla uczniów Szkoły Podstawowej i drugiej dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Niezależna komisja konkursowa w składzie: pani Marlena Graczyk, pani Aneta Lubas i pani Ewelina Pieszak w pierwszej kategorii wiekowej przyznały I miejsce klasie S3Z z naszego Ośrodka, II miejsce S6-7A z naszego Ośrodka i III miejsce Jakubowi Wróblowi z klasy S6Z z naszego Ośrodka. Natomiast w kategorii drugiej I miejsce zajęła klasa P3C z naszego Ośrodka, II miejsce przypadło Piotrowi Krzesińskiemu z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, a na III miejscu uplasował się Mateusz Fret z klasy P3A z naszego Ośrodka.
Dziękujemy bardzo sponsorom: Hurtowni Zabawek AWZ Turek,  Yego Desing Turek i firmie WORTEX Wojtek Pietrzak za ufundowanie nagród!
Konkurs zorganizowały Anna Pawlak i Aneta Kubiak.