Patenty na pakowanie prezentów – jak zapakować prezent?

Wybór odpowiedniego podarunku to nie wszystko. Zanim wręczymy upominek, jest jeszcze jeden ważny etap – pakowanie prezentu! Od czego zacząć? Jak zapakować prezent, aby wyglądał oryginalnie? Poznajmy sposoby na samodzielne i kreatywne pakowanie podarunku! Pomysłów na wyjątkowe przyozdobienie prezentu jest bardzo wiele. Dla różnych przedmiotów możemy użyć innych materiałów, tak aby nadać ciekawego wyglądu prezentom. W sklepie z artykułami papierniczymi odnajdziemy specjalne materiały, dzięki którym własnoręczne pakowanie prezentów będzie jeszcze prostsze. Które opakowania do samodzielnego wykonania będą najłatwiejsze do zrobienia?
1.     Pakowanie prezentów z użyciem szarego papieru
Szary papier to niezwykle niedoceniany materiał, idealny do pakowania prezentów. Jest tani, łatwo dostępny i ekologiczny. Co więcej, pozwala na szybką i wymagającą niewiele wysiłku personalizację. Dodatkowo z reguły można go kupić w ilości, która wystarcza na cały rok. Dzięki temu, nawet jeżeli będziemy musieli spakować prezent na ostatnią chwilę, papier będzie dostępny.
2.     Gazeta, książka czy zapis nutowy
Gazety stają się mniej popularne z roku na rok. Jednakże spora część ludzi wciąż je czyta, po czym oczywiście wyrzuca je do śmieci. Stare gazety, szczególnie dzienniki są perfekcyjnym opakowaniem prezentowym. Tworzą ciekawy wzór, nie kosztują dodatkowych pieniędzy i nie szkoda ich rozrywać w szale odpakowywania prezentów. Dokładnie to samo tyczy się zapisów nutowych i starych książek.
  1. Szklane fiolki, słoiki, butelki
Biżuteria w szklanych fiolkach często prezentuje się niezwykle interesująco. Szklane opakowania z reguły można wykorzystać po raz kolejny, co jest sposobem przyjaznym dla planety. Butelka jest też ciekawą formą wręczania pieniędzy. Zamiast korzystać z koperty, możesz zawinąć banknoty w owinięty wstążką rulon papieru i podarować je w formie listu w butelce. Słoiki to też świetny pomysł na opakowanie prezentów DIY, nie tylko tych związanych z kuchnią.
  1. Torby prezentowe
Najłatwiejszym i najbardziej poręcznym rozwiązaniem są torby prezentowe, które można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. To prosty i zarazem funkcjonalny sposób na spakowanie prezentu. Chcąc stworzyć niepowtarzalne opakowanie, możesz wykorzystać papierową torbę ekologiczną, którą ozdobisz własnoręcznie.
  1. Celafon
Jeszcze łatwiejszym sposobem by zapakować duży albo nieforemny prezent to zastosowanie celofanu. Łatwo uciąć odpowiedni kawałek według rozmiaru prezenty, a jeśli ozdobisz go wstążką albo bibułą gładką to sukces gotowy. Przy pakowaniu wystarczy pamiętać o wszystkich czterech rogach celofanu, które połączy się razem i naciągnie na górę. Potem wyrówna się nierówności i włoży do środka wystające kawałki opakowania a górną część zawiąże się kolorową wstążką.
Opracowanie:  Justyna Górska-Fryt