XII Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

18 listopada 2021 roku odbył się XII Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Z uwagi na panującą pandemię każdy klub Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin przeprowadził rozgrywki na terenie swojego Ośrodka, u nas była to hala widowiskowo-sportowa w Turku.
Celem Turnieju jest popularyzacja badmintona jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz rozwój zespołowego współzawodnictwa i rywalizacji.
W turnieju wzięło udział 6 zawodników z naszego Ośrodka. Przed przystąpieniem do gry każdy z nich musiał wykonać Indywidualny Konkurs Sprawności i następnie na podstawie tych wyników utworzono grupy sprawnościowe, dając szansę rywalizacji wszystkim uczestnikom zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami.
W grach pojedynczych i pierwszej grupie sprawnościowej złoty medal i I miejsce zdobył – Miłosz Raczyk, srebrny medal i II miejsce – Michał Matela, natomiast w drugiej grupie sprawnościowej złoty medal i I miejsce zdobyła – Paulina Taborek, srebrny medal i II miejsce – Dominik Świtaj, brązowy medal i III miejsce – Adam Sęk, a IV miejsce – Sebastian Granos.
Wszystkim podziękowano za udział i zaangażowanie i wręczono pamiątkowy medal.
Warto dodać, że nasi wychowankowie doskonalą swoje umiejętności gry w badmintona pod okiem trenera na hali widowiskowo-sportowej w Turku z projektu „Daj mi szansę!”, dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Uczniów do turnieju przygotowała i przeprowadziła zawody – Izabella Frątczak.