Spotkanie z biegaczami KB Maraton Turek

„Bieganie nauczyło mnie, że oddawanie się pasji jest ważniejsze niż sama pasja. Daj się czemuś pochłonąć bez reszty, włóż całe serce, doskonal się i ćwicz, nigdy się nie poddawaj – właśnie na tym polega spełnienie. To jest prawdziwy sukces” – Dean Karnazes.
            Powyższe słowa w stu procentach oddają zaangażowanie oraz wkład pracy w doskonalenie swojego ciała i umysłu tych niesamowitych osób, które odwiedziły nas 26 października 2021r.
Pan Janusz Rupnik oraz pan Marcin Kurzawiński, przedstawiciele KB Maraton Turek odwiedzając nas we wtorkowy poranek opowiedzieli, czym jest bieganie oraz jakie są jego etapy. Przeprowadzili krótką rozgrzewkę, która pozytywnie wpłynęła na zapoznanie się i scalenie grupy. Biegacze omówili także, w jaki sposób powinien być ubrany każdy z nich, aby bieganie było miłe, przyjemne i nie powodowało kontuzji. Nasi goście zabrali ze sobą  rzeczy, które każdy biegacz ma zawsze ze sobą. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć oraz założyć wiele z nich. Bardzo chętnie dotykali więc latarek, specjalistycznych zegarków, składanych kubków, bidonów oraz zakładali na siebie folie termiczne oraz kamizelki ochronne, które podczas deszczu chronią biegaczy przed przemoczeniem i wyziębieniem. Ogromne wrażenie zrobiły na naszych wychowankach medale, zwłaszcza ich ilość. Dzieci z dużym zaangażowaniem je oglądały, zadawając przy tym „miliony” pytań.
Ostatnim etapem spotkania było wręczenie prezentów, które przynieśli ze sobą zaproszeni goście. Na szyjach uczniów zawisły przepiękne medale, otrzymali oni także koszulki do biegania, oraz maseczki ochronne.
 Nasi uczniowie natomiast, w podziękowaniu za niezwykłe spotkanie, wręczyli gościom przygotowany wcześniej album, w którym znajdowały się prace plastyczne przedstawiające biegaczy. Goście otrzymali także ciasteczka upieczone i ozdobione przez uczniów klasy S1-2 B i S1-2 C.
Dziękujemy KB Maraton Turek za przyjęcie zaproszenia i bardzo ciekawe zajęcia !
Koordynatorem spotkania była Anna Mikołajczyk.