Kolorowy zawrót głowy

Każde dziecko, a zwłaszcza to w szkole podstawowej powinno mieć zapewnione jak najwięcej ruchu i zabawy. Dlatego też w naszym Ośrodku w piątek 22 października uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach muzyczno- ruchowych. Zajęcia ruchowe doskonalą koordynację, równowagę oraz uczą cierpliwości, czekania na swoją kolej. Zabawa przy głośnej muzyce oraz taniec w sposób pozytywny wpływają na rozładowanie emocji i napięć. Obniżają także ogromne pokłady energii drzemiące w naszych wychowankach.
W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w kolorowych ubraniach. Dominowały spódniczki tiulowe oraz nietypowe nakrycia głowy.
W czasie zajęć prowadzące je nauczycielki zachęcały uczniów do ćwiczeń polegających na naśladowaniu innych. Dzieci bardzo chętnie powtarzały proponowane ruchy, często inicjując własne. Podczas zajęć wykorzystano różnego typu rekwizyty, takie jak balony oraz pompony.
Na koniec spotkania uczniowie dekorowali kolorowe dłonie, wycięte wcześniej przez organizatorów, które następnie zawieszali na szarym papierze.
Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach, przyniosły im one wiele radości.
Koordynatorami spotkania były: Anna Mikołajczyk i Anna Pawlak.