Dzień Drzewa

W środę 13 października 2021r. w naszym Ośrodku w klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Drzewa. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody, dzieci uczciły Święto Drzewa w sposób wyjątkowy.
Nauczyciele prowadzący zajęcia za pomocą ciekawych i prostych ilustracji pokazali jak zbudowane jest drzewo, jakie są rodzaje drzew oraz jak wyglądają poszczególne liście. Uczniowie dowiedzieli się także, czym odżywiają się drzewa oraz jakie pełnią funkcję w przyrodzie. Usłyszeli, że zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze oraz wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie nas wszystkich.
Rozbudzając w dzieciach ciekawość poznawczą, nauczyciele zachęcali je do aktywności badawczej. Uczniowie mieli okazję za pomocą wszystkich zmysłów poznać dary lasu. Dotykali liście, kasztany, żołędzie, mech oraz korę. Dzięki temu lepiej przyswoiły sobie poruszany na zajęciach temat.
Nasi milusińscy wzięli też udział w prostym quizie dotyczącym wpływu drzew na życie ludzi. Fiszki z prawidłowymi odpowiedziami wrzucali do słoika, który wędrował z rąk do rąk.
Uczniowie wykonali także piękne obrazki drzew, które podczas zajęć wraz z prowadzącymi przyczepiły do wcześniej przygotowanego drzewa.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały sensoryczne drzewo. Do jego wykonania wykorzystały patyczki, korę drzewa oraz liście.
Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, za co zostali nagrodzeni. Każdy z nich otrzymał dyplom oraz znaczek „przyjaciela przyrody”.
Organizatorami akcji były: Anna Mikołajczyk i Anna Pilimon.