Dzień Poczty i Listonosza

W poniedziałek 11 października 2021 r. w naszym Ośrodku obchodziliśmy Dzień Poczty i Dzień Listonosza.
Z tej okazji uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali czym charakteryzuje się zawód listonosza oraz z jakimi wiąże się obowiązkami. Aby przyswajanie wiedzy było łatwiejsze, pani Anna Mikołajczyk, organizator spotkania, prowadziła zajęcia w stroju listonosza. Uczniowie mieli więc okazję zobaczyć, jak wygląda strój, w którym na co dzień listonosz wykonuje swoją pracę i z dużą ciekawością przyglądały się poszczególnym częściom garderoby prezentowanym przez panią Anię.
Pani Ania przyniosła również na zajęcia bardzo stary klaser, w którym były wyjątkowe i rzadkie znaczki. Dzieci bacznie przewracały strony klaseru i zadawały wiele pytań. Dowiedziały się również, jak kiedyś wyglądały znaczki oraz jakich znaczków używa się teraz. Tego dnia uczniowie przypomnieli sobie także, jaką drogę przebywa każdy list, zanim dotrze do adresata.
W czasie zajęć nasi wychowankowie mieli za zadanie narysowanie swojego znaczka na kopercie, którą musieli zakleić i zaadresować do wybranej osoby. Następnie podchodzili do pani listonosz, która każdemu z osobna stemplowała list i naklejała odpowiednie naklejki – „ostrożnie” i „priorytet. Następnie uczniowie wrzucali je do specjalnie do tego przygotowanej skrzynki pocztowej.
Za udział w zajęciach i poprawne zaadresowanie listów pani listonosz każdemu uczniowi wręczyła dyplom z tytułem „super listonosza” lub „super listonoszki”.
Na koniec spotykania dzieci mogły przymierzyć strój i na chwilę poczuć się jak listonosz.
Zajęcia przyniosły wszystkim wiele radości i na długo pozostaną w naszej pamięci.
Organizatorem spotkania była Anna Mikołajczyk.