…Być kobietą, być kobietą…

8 marca…Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę pamiętamy nawet obudzeni nagle w środku nocy.
Datę tą powinny znać zarówno wszystkie panie, jak i panowie, którzy w ten dzień będą obdarowywać swoje bliskie kobiety większymi bądź mniejszymi upominkami i składać im życzenia. 
Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Rok później natomiast, w 1910, Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Dzień ten przypadał na 8 marca i tak już zostało do dzisiaj.
W Dzień Kobiet w innych krajach podobnie jak w Polsce mężczyźni obdarowują bliskie panie upominkami – wręczają kwiaty lub składają życzenia. We Włoszech przykładowo kobiety obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej. Akacje srebrzyste i czekolada są także najczęstszym prezentem w Rosji. W Portugalii i Rumunii zazwyczaj noc 8 marca,  grupy kobiet świętują na specjalnych obiadach i przyjęciach dedykowanych tylko paniom.
Gdy w Polsce zaczęto obchodzić Dzień Kobiet, jednym z najpopularniejszych symboli stały się goździki.  Tradycja przetrwała do dziś. Co roku 8 marca panie otrzymują kwiaty, prezenty oraz życzenia od mężczyzn. Goździki wciąż są niezwykle popularnym kwiatem, choć obok nich królują także tulipany i czerwone róże.
W tym szczególnym dniu mamy dla Was życzenia:
Z okazji Dnia Kobiet
Wszystkiego, co najlepsze,
spełnienia marzeń                                                                                   
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowej!!!
Materiał przygotowała: Sylwia Kałużna