„Tacy Sami”

28 października 2020r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wydarzeniu „Tacy Sami” w ramach projektu XVIII Dni Kultury bez Barier MDK w Turku, którego celem jest ukazywanie dorobku artystycznego placówek pracujących z osobami niepełnosprawnymi.
Od wielu lat nasi młodzi artyści prezentują swoje talenty na tej imprezie, realizując  marzenia i pokonując własne słabości. W tym roku utalentowani wychowankowie w składzie: Julita Komorowska, Monika Sochocka, Patryk Mach i Tomasz Turalski przygotowali występ pt. ,,W filharmonii”, wcielając się w role muzyków orkiestry symfonicznej, prowadzonej przez znakomitego dyrygenta Mateusza Korczyńskiego. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną nie mogli oni wystąpić na scenie przed publicznością. Popisy uczniów zostały nagrane i można je zobaczyć na facebooku MDK. Mamy nadzieję, że sprawią one  tyle samo radości widzom, co samym występującym.
Podsumowaniem wydarzenia „Tacy Sami” było uroczyste wręczenie nagród i dyplomu przez koordynatora projektu – panią Mirkę Mielczarek, która podziękowała młodym artystom i opiekunom za wieloletnią współpracę oraz życzyła wszystkim dalszych sukcesów.
Uczniów przygotowały: Elżbieta Kociołek i Beata Szczesiak.