Z wizytą u czworonożnych przyjaciół

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt, dlatego październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach. Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Cele święta są od lat niezmienne. Ma ono uświadamiać nam, jak należy traktować naszych małych przyjaciół oraz zwracać uwagę na złe zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt. Dlatego też 1 października 2020r. wychowankowie naszego Ośrodka pod opieką pani Beaty Białej oraz pani Elwiry Bukowieckiej udali się do schroniska dla zwierząt w Turku.
Celem wycieczki było przekazanie podopiecznym pewnego systemu wartości, uwrażliwianie ich na nieszczęścia innych, wpajanie im, że zawsze należy nieść pomoc potrzebującym, a także uświadomienie, że trzeba dobrze traktować wszystkie zwierzęta, zarówno te, które są w naszych domach, jak i te, które tego domu nie mają.
Uczestników powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o zasadach jego funkcjonowania oraz sposobach adopcji zwierząt. Wychowankowie mieli możliwość obejrzenia schroniska i wszystkich jego podopiecznych: psów i kotów.
Na koniec nasi uczniowie wraz z nauczycielami na ręce opiekunów schroniska przekazali wraz z podziękowaniami karmę dla zwierząt.
Wizyta w schronisku dostarczyła nam wielu emocji, była to prawdziwa lekcja wrażliwości dla wszystkich.
Organizatorami wycieczki były: Beata Biała i Elwira Bukowiecka.