„Dżentelmeni są wśród nas”!

 30 września w naszej bursie obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny przygotowały drobne upominki i cukierki, które rozdawały każdemu chłopcu. Justyna, Klaudia, Natalia, Ola i Paulina przywitały chłopaków krótkim i ciepłym wierszykiem.
Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!
Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.
Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.
Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.
Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.
Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”
Po wysłuchaniu życzeń chłopcy wzięli udział w krótkim quizie savoir-vivre, mającym na celu wpojenie zasad dobrego wychowania oraz odnalezienie wśród nich prawdziwego dżentelmena.
Podczas spotkania przypomniano również historię obchodzonego święta. Otóż Dzień Chłopca powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Według „International Men’s Day” po raz pierwszy obchodzony był w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Dlatego, że jest to święto dość młode, przypada na świecie w różne dni, na przykład w Indiach świętuje się 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego. W Wielkiej Brytanii i Irlandii „International Men’s Day”, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym chłopcy mają swoje święto. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca jako „Dzień Mężczyzny”. Uroczystość przebiegła w ciepłej atmosferze, a zdjęcia wykonane w czasie jej trwania będą miłą pamiątką przeżytych chwil.
Imprezę zorganizowały: Mirosława Greber i Małgorzata Papierkowska.