Wieczór z Janem Pawłem II

W czwartkowy wieczór, 27 lutego w naszej bursie odbyła się druga część imprezy związanej z ogłoszonym w Polsce Rokiem Świętego Jana Pawła II, poświęcona papieżowi, który dziewięć lat po śmierci został ogłoszony świętym i był jednym z najbardziej znaczących Polaków XX wieku .
Celem spotkania było przybliżenie i propagowanie wśród młodzieży postaci i nauk Ojca Świętego, dotyczących fundamentalnych wartości: miłości, współpracy, dialogu. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że papież Polak wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie, przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego, podróżował z orędziem pokoju po całym świecie, bronił praw rodziny i dzieci nienarodzonych, troszczył się o ubogich, chorych i starszych. Ponadto zainicjował Światowe Dni Młodzieży, ogłosił nowy Kodeks Prawa Kanonicznego oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, zawierzył cały świat Matce Bożej oraz Bożemu Miłosierdziu i spotykał się z wyznawcami różnych wyznań i religii. Za pontyfikatu Jana Pawła II nastąpiły ogromne zmiany w Watykanie, a ludzie zaczęli inaczej postrzegać osobę papieża, który stał się prawdziwym wzorem do naśladowania.
Na zakończenie imprezy młodzież rozwiązywała test wiedzy o naszym wielkim rodaku. Zwycięzcą została Wiktoria Walkówka, a nagrodę specjalną za interpretację wierszy Karola Wojtyły otrzymała Natalia Bącela. To był naprawdę miło spędzony czas!
Organizatorką przedsięwzięcia była pani Mirosława Greber.