W świecie gliny

 Dania 25 lutego 2020r. uczniowie klasy szkoły podstawowej z autyzmem oraz szkoły przysposabiającej do pracy z autyzmem wzięli udział w zajęciach warsztatowych, polegających na pracy z gliną, prowadzonych przez panią Martę Baraniecką, pracownika Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku. 
Praca z gliną to wspaniała okazja do rozwijania zdolności manualnych naszych wychowanków, ma też świetne działanie relaksacyjne (sprzyja wyciszaniu), kształtuje wytrwałość oraz pobudza wyobraźnię. Jest to także doskonały sposób na usprawnianie percepcji wzrokowej i dotykowej.
W czasie zajęć uczniowie z przejęciem urabiali glinę, ugniatali, toczyli, szczypali… aż udało się! Powstało samodzielnie wykonane jajko i kurczak. Rękodzieła naszych uczniów zostaną wysuszone i wypalone przez panią Martę i będzie można zabrać je na pamiątkę do domu.
Warsztaty oparte były głównie na zabawie, dzięki czemu dzieci mogły kreatywnie spędzić czas i jednocześnie się odprężyć. Praca w grupie natomiast sprzyjała budowaniu poczucia wspólnoty i jedności.
Dziękujemy pani Marcie Baranieckiej za miło spędzony czas!
Opiekunami uczniów w czasie warsztatów były: Anna Knop i Dagmara Dróżdż.