„Z tobą się może spotkam, a może i z nikim…”

 Przesłuchania edycji recytatorskiej w ramach XI Międzynarodowego  Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka „Całej Ziemi Jednym Objąć Nie Można Uściskiem 2020” już za nami. Odbyły się one 18 stycznia 2020 r. w naszym Ośrodku.
Po raz kolejny w konkursie udział wzięli wychowankowie naszej bursy. W tym roku były to: Justyna Wojech, Agata Kwiatkowska i Katarzyna Kamińska, uczęszczające do ZST w Turku. Przygotowały one po trzy wiersze, z których prezentowały jeden, wskazany przez kapitułę konkursu. Opiekunką i dobrym duchem wspierającym uczestniczki konkursu była pani Mirosława Greber, wychowawczyni bursy. Młodzi ludzie starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrane wiersze, oddając nie tylko myśli autora, ale również niesamowity, melancholijny klimat jego utworów.
Celem konkursu było motywowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, pisarza, krytyka literackiego i żołnierza powstania warszawskiego.
W tym roku nie udało się uzyskać dla bursy głównych nagród, jednak nasze wychowanki otrzymały dyplom z podziękowaniem za udział w imprezie i nagrodę książkową. Poza tym była to dla nich ogromna przygoda, musiały zmierzyć się bowiem z wielką sceną i profesjonalnym jury. Warto dodać, że jego członkowie byli zachwyceni wszystkimi występami i podkreślali ich wysoki poziom.
Organizatorem imprezy był pan Maciej Konieczny, Przewodniczący Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oddział w Turku.
Dziękujemy za niezapomniane wrażenia !