Zimowy obóz sportowy – Zakopane 2019

 W dniach od 4 do 14 grudnia 2019r. troje zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych działającego przy naszym Ośrodku: Miłosz Raczyk, Bartosz Sadkowski i Bartłomiej Skonieczny wzięło udział w Zimowym Obozie Sportowym w Zakopanem w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym „Maria”.
W obozie uczestniczyło 50 zawodników Olimpiad Specjalnych z dziesięciu Klubów Olimpiad Specjalnych reprezentujących: SOSW Borzęciczki, SOSW nr 1 Kalisz, SOSW Konin, WTZ TPD Konin, SOSW Konarzew, ZSS Krotoszyn, SOSW Rychwał, ZPEW Turek i WTZ Turek, OREW w Marianowie oraz 14 osobowy zespół kadry. Obóz został zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Konin i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.                          
Celem wyjazdu była nauka i doskonalenie umiejętności w zakresie narciarstwa zjazdowego oraz biegu na rakietach śnieżnych w bezpośrednim kontakcie z górską przyrodą. Przywitała nas prawie wiosenna pogoda! Mimo to na stokach w Zakopanem, pod Nosalem i na Gubałówce oraz w Bukowinie Tatrzańskiej znaleźliśmy warunki do uprawiania sportów zimowych – narciarstwa zjazdowego i biegów na rakietach śnieżnych. Uczestnicy z radością doskonalili swoje umiejętności, którymi wykazali się podczas rozegranych na obozie regionalnych mityngów.
To był magiczny czas dla zawodników, obozowe dni wypełnione były konkursami, śpiewem i zabawami, które pozwalały się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. O sportowcach pamiętał także
Św. Mikołaj, który ze swoimi pomocnikami „wpadł przez komin” i obdarował wszystkim słodkościami i firmową koszulką. Nie zabrakło także atrakcji turystycznych i rekreacyjnych, m. in. zwiedzania Wielkiej Krokwi, spacerów urokliwymi uliczkami Zakopanego, wjazdu kolejką na Gubałówkę, z wierzchołka której rozciąga się cudna panorama Tatr, zakupów na słynnym góralskim targowisku oraz leczniczych kąpieli w wodach termalnych w Chochołowie.
Ostatnie dni obozu to był czas podsumowań sportowych. W zawodach narciarskich dla średniozaawansowanych nasz uczeń, Miłosz zdobył III miejsce, z kolei w biegach na rakietach śnieżnych II miejsce zdobył Bartłomiej, a Bartosz uplasował się na miejscu III.
Wyjazd był okazją do dobrej zabawy i lepszego poznania się, ponadto zawodnicy uczyli się samodzielności oraz rozwinęli swoją kondycję i tężyznę fizyczną.
Opiekunem uczniów była Elwira Bukowiecka.