Harcerska wigilia

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia pełen jest magii. Ogrody domów rozświetlają kolorowe lampki, latarnie płoną świątecznym blaskiem, a nasze serca biją szybciej.
18 grudnia serca harcerzy z 8 DH „Europejczycy” oraz serduszka zuchów z 3 GZ „Mali Odkrywcy” również zabiły szybciej.
Był to wyjątkowy wieczór, szczególnie dla najmłodszych członków Związku Harcerstwa Polskiego – zuchów, którzy tego dnia złożyli obietnicę zucha. Wiktoria, Julitka, Natan, Kuba, Mateusz i Mati w blasku ognia obiecali przestrzegać Prawa Zucha, które poznawali przez kilka ostatnich miesięcy. Druhna Marta wręczyła im znaczek zucha, który z dumą będą nosić na swoim mundurze.
Po uroczystej obietnicy, gdy niebo rozświetliła pierwsza gwiazdka, harcerze i zuchy podzielili się opłatkiem i zasiedli do kolacji wigilijnej. Te magiczne chwile celebrowały z nami panie wicedyrektor Agnieszka Idzikowska i Izabela Walczak oraz Rodzice. Radosna atmosfera towarzysząca nam przy wigilijnym stole wypełniła nasze serca świąteczną magią i zostanie w nich na długi czas. By tradycji stało się zadość harcerze oraz zuchy otrzymali prezenty od drużynowych – drewniane bombki z symbolem harcerskiej lilijki.
Wszystkim harcerzom i sympatykom harcerstwa druhny Marta Bakalarz i Izabella Frątczak składają najserdeczniejsze życzenia – wszystkiego harcerskiego.