To już pora na wigilię, to już czas…

Wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. W godzinach wieczornych, 18 grudnia odbyła się uroczysta kolacja wigilijna dla wychowanków bursy i grup wychowawczych Ośrodka. Ten świąteczny wieczór uświetniły swoją obecnością pani dyrektor Izabela Piotrowska oraz panie wicedyrektor: Agnieszka Idzikowska i Izabela Walczak.
Szczególnie uroczystymi i przyjemnymi momentami były: odpalenie świec od przekazanego przez harcerzy Światełka Betlejemskiego, symboliczne przełamanie opłatka przez panią Izabelę Piotrowską z przedstawicielami młodzieży i dzieci, składanie wzajemnych życzeń, wspólne biesiadowanie, przybycie Mikołaja, obdarowywanie się prezentami i koncert kolęd. Podczas uroczystej kolacji wolontariusze z bursy przekazali na ręce pani dyrektor dar w postaci paczki ze słodyczami i artykułami żywnościowymi dla najbardziej potrzebującej rodziny. Zbiórka i koncert kolęd odbył się w ramach akcji „Razem na Święta”.
Na zakończenie wigilijnego spotkania zostały ogłoszone wyniki świątecznych konkursów, w których wzięli udział wychowankowie bursy. Był to konkurs na najładniejszą, świąteczną dekorację w pokoju wychowanków oraz najpiękniej udekorowany wigilijny stół. Na wyróżnienie zasłużył wystrój w pokoju nr 21: Julii i Natalii oraz w pokoju nr 31: Ewy, Wiktorii, Patrycji i Klaudii. Natomiast zwycięzcami konkursu i główną nagrodę, zarówno jeżeli chodzi o wystrój pokoju, jak i dekorację stołu otrzymały dziewczęta z pokoju nr 30: Wiktoria, Klaudia, Julita i Natalia.
Podczas kolacji młodzież i dzieci oraz uczestnicy konkursów zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez sponsorów: Dyrektora WCHIRZ w Poznaniu z siedzibą w Kościelcu oraz wychowawców Bursy Szkolnej w Turku.
Czas przy wigilijnym stole i dźwiękach kolęd upłynął niepostrzeżenie w miłej i świątecznej atmosferze.
Za organizację tego wspaniałego wieczoru pani dyrektor Izabela Piotrowska podziękowała wychowawcom: Mirosławie Greber, Katarzynie Niteckiej, Małgorzacie Papierkowskiej, Krystynie Soszyńskiej i Mariuszowi Drożdż.