Harcerskie Mikołajki w Słupcy

W dniach 6-7 grudnia 2019 roku harcerze z 8 DH NS „Europejczycy” uczestniczyli w mikołajkowym harcerskim spotkaniu zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy. Celem spotkania była integracja środowisk, propagowanie idei harcerstwa, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych oraz doskonalenie vademecum harcerskiego.
W piątek podczas apelu powitalnego odbyła się prezentacja przybyłych drużyn harcerskich i jak na harcerzy przystało, nie zabrakło śpiewów, pląsów i zabaw harcerskich.
Sobotni dzień rozpoczął się grą terenową, w ramach której należało wykonać zadania takie jak: szukanie czapek Mikołaja, przejażdżka saniami ciągniętymi przez renifera czy pakowanie prezentu. Choć pogoda nie dopisała, wszyscy doskonale się bawiliśmy. Po południu harcerze brali udział w zajęciach muzyczno – ruchowych, a następnie samodzielnie wykonali bombkę ze swoim wizerunkiem, świąteczny słoik metodą decupage oraz bajecznie mieniące się figurki z masy porcelanowej. W świątecznym nastroju spędziliśmy wieczór tańcząc, bawiąc się i śpiewając. Tradycyjnie odwiedził nas Święty Mikołaj i każdy uczestnik otrzymał świąteczną paczkę pełną słodyczy i innych niespodzianek.
 Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy na kolejną harcerską przygodę z nadzieją, że spotkamy się w Słupcy za rok. 
Harcerzy przygotowały do wyjazdu i sprawowały opiekę nad nimi dh Izabella Frątczak i Anna Knop.