Wycieczka do Poznania

26 listopada 2019 r. szesnaścioro uczniów naszego Ośrodka wzięło udział w wycieczce do Poznania.
Najpierw wycieczkowicze udali się do Teatru Animacji, gdzie obejrzeli spektakl na podstawie baśni H.Ch. Andersena pt. „Nowe szaty króla”. Jest to lalkowo-aktorski musical familijny, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia historii o nas samych. „Nowe szaty króla” dzieją się tu i teraz, gdzie światem mody rządzą wielcy ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdzie pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdzie samotność zagłuszana jest przez coraz to nowe gadżety. Do klasycznej baśni dodano również sporą dawkę absurdalnego humoru oraz jeszcze więcej piosenek.
Następnym punktem wycieczki był spacer ulicami Poznania, zwiedzanie Starego Rynku, przy którym uczniowie mogli zobaczyć m.in. Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz zjeść posiłek w restauracji McDonald’s.
Uwiecznieniem całego pobytu w Poznaniu była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczestnicy wycieczki wzięli udział w zabawnym pokazie zdradzającym tajemnice dotyczące wypieku rogali świętomarcińskich. Znajduje się ono w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki poznańskie. Uczniowie nie tylko oglądali jak powstają słynne rogale, ale również brali udział w ich przygotowaniu, po którym odbyła się degustacja.
Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli także animowaną historię Poznania, a przede wszystkim zapoznali się z bardzo bogatą i ciekawą poznańską gwarą, która z pewnością na stałe zagości w naszych słownikach.
Na zakończenie wszyscy mieli możliwość podziwiać wspaniałe widoki rozświetlonego miasta.
Organizatorami wycieczki były: Elżbieta Kociołek, Beata Szczesiak.