Wycieczka do Muzeum

21 listopada młodzież z naszej bursy udała się do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, aby zobaczyć stałą wystawę ekspozycji archeologicznej oraz Ogólnopolską Wystawę Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej Turek 2019 utworzoną w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej Turek 2019-triennale.
Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwość i poczucia estetyki wychowanków, na których szczególnie duże wrażenie zrobiła udostępniona ekspozycja archeologiczna, przedstawiająca efekty wykopalisk przeprowadzonych wspólnie przez muzea w Turku i Koninie. Wszystkie muzealia, które widzieli: cmentarzysko łużyckie i zwierzęta czwartorzędu, prezentowane są na tle panoramy krajobrazu epoki lodowcowej, co daje niesamowity efekt historyczny i utrwala wiedzę o przodkach.
Oglądając konkursową wystawę tkacką, młodzież miała okazję zobaczyć około 200 ręcznie wykonanych tkanin, podziwiać różnorodność formatów i technik. Za najciekawsze z nich autorzy otrzymają medale: Złote, Srebrne i Brązowe Tury. Nasi uczniowie mogli zagłosować na wybraną pracę, bowiem w konkursie przewidziana jest także Nagroda Publiczności.
Czas spędzony tego popołudnia był naprawdę wyjątkowy.
Organizatorem wyjścia do muzeum oraz opiekunem uczniów była Mirosława Greber.