VII Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

Dnia 21 listopada 2019r. w Koninie odbył się VII Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin. Klub Olimpiad Specjalnych przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku reprezentowało czworo zawodników: Eryk Głogowski, Wiktor Robaszek, Klaudia Synenko i Julia Pściuk, którzy wystartowali w zawodach pod opieką trenera pani Dagmary Dróżdż.
W imprezie uczestniczyło około 90 zawodników z Oddziału Wielkopolskie-Konin, reprezentujących piętnaście Klubów Olimpiad Specjalnych.
Celem zawodów była popularyzacja bocce, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów oraz kwalifikacje zawodników do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: grze drużynowej i deblowej. Uczniowie z naszego Ośrodka przywieźli dwa srebrne medale wywalczone przez całą drużynę. Poza tym Eryk Głogowski razem z Wiktorem Robaszkiem zdobyli srebrny medal, a Klaudia Synenko i Julia Pściuk brąz.
Atmosfera na hali była bardzo gorąca, zawodnicy grali dzielnie i z dużym zaangażowaniem. Emocji, pozytywnej energii i zasłużonych braw nie brakowało. Kolejne sportowe zmagania, oczywiście już za rok.