Otrzęsiny 2019 pod hasłem „Bądź EKO – Żyj Zdrowo”

14 listopada w naszej bursie odbyła się impreza otrzęsinowa pod hasłem „Bądź EKO-Żyj Zdrowo”, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku – st.sier. Malwina Laskowska i mł.asp. Robert Węs. W związku z prowadzoną kampanią „Narkotyki i dopalacze zabijają” zaprezentowali oni naszym wychowankom ciekawą prezentację multimedialną. Podczas spotkania omówiono zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz skutki prawne, społeczne i zdrowotne, jakie wiążą się z ryzykownymi zachowaniami. Nasi goście apelowali do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie, wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.
W dalszej części spotkania, zgodnie z tradycją naszej placówki przewodniczący Młodzieżowej Rady Bursy, Miłosz Graliński oraz starsi koledzy wraz z organizatorkami imprezy przeprowadzili Otrzęsiny dla 17 nowych mieszkańców – uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Hufca OHP. Zanim zostali oni uznani za pełnoprawnych mieszkańców naszej placówki, musieli wykonać różnego rodzaju zadania. Wszyscy uczniowie na czele z naszą nową wychowawczynią panią Krystyną Soszyńską dzielnie stawili im czoła. Następnie odbyła się uroczysta przysięga, którą przypieczętowano odciskiem palca.
W czasie imprezy miał miejsce również konkurs na hasło dotyczące zdrowego trybu życia. Jego zwycięzcą został Piotr Strzelczyk. Gratulujemy zwycięzcy i jeszcze raz witamy w naszych progach nowych wychowanków!
Imprezę zorganizowały Mirosława Greber i Katarzyna Nitecka.