Święto Dyni w grupach wychowawczych Ośrodka

29 października 2019 r. wychowankowie grup wychowawczych naszego Ośrodka wraz z wychowawcą Elwirą Bukowiecką zorganizowali Święto Dyni.
Październik jest miesiącem, w którym w wielu miejscach „króluje dynia”. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że dynia nie jest warzywem, ale owocem jagodowym, zawiera bardzo dużo witamin i minerałów oraz ma właściwości lecznicze. Dynia jest tak uniwersalna, że można z niej komponować dania zarówno na słono, jak i na słodko, łagodne lub pikantne i wszystko smakuje wyśmienicie.
Wychowankowie zorganizowali Święto Dyni, aby docenić ten niezwykły i piękny w swej postaci owoc. Specjalnie na tą okazję, na zajęciach z gospodarstwa domowego upiekli wyśmienite babeczki dyniowe, przygotowali sok z dyni i inne dyniowe smakołyki. Te wszystkie pyszności można było skosztować podczas wspólnej biesiady, która miała miejsce z okazji dyniowego święta.
W obchodach Święta Dyni nie mogło również zabraknąć gier, zabaw i konkursów. Najwięcej emocji wzbudził konkurs rzucania lotkami w balonową dynię. Za udział w zabawach wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami. Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera i cudowny dyniowy klimat!!!
Święto dyni zorganizowała Elwira Bukowiecka.