Wycieczka do ZOO i Ogrodu Botanicznego w Łodzi

28 października 2019 r. uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej oraz klasy trzeciej szkoły przysposabiającej do pracy wybrali się do ZOO i Ogrodu Botanicznego w Łodzi.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania ogrodu zoologicznego. W Łódzkim ZOO można spotkać zwierzęta z całego świata. Uczniowie widzieli więc m.in. żyrafy, wielbłądy, zebry, pandy małe, tygrysy i hipopotama. Wśród ryb odszukali filmową postać Nemo, a pośród lemurów Króla Juliana. Wszystkich oczarowały wolno chodzące pawie. Młodzież z wielką ciekawością obserwowała zwierzęta i z uwagą słuchała informacji dotyczących ich życia w naturalnym środowisku. Jednak największe zainteresowanie wzbudziło karmienie wydr. Te sprytne zwierzaki z wielką zwinnością wyskakiwały z wody, łapiąc rybę od opiekuna, którą trzymając w łapkach niczym kanapkę, smakowicie konsumowały.
Kolejnym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny. Wycieczkowicze przemierzali go aż pięcioma ścieżkami dydaktycznymi: „Z chwastami za pan brat”, „Nasze drzewa liściaste”, „Skały Ogrodu Botanicznego”, „Czasoprzestrzeń przyrodnicza” i „Rośliny aromatyczne”, zwiedzając m.in. Alpinarium, Ogród Japoński, Arboretum i Dział Flory Polskiej.
Następnie nasi wychowankowie udali się do skansenu, który okazał się bardzo interesującym miejscem. Można tam było zobaczyć dawną zagrodę wiejską z odtworzonym wyposażeniem izb mieszkalnych i gospodarczych oraz ekspozycję uli.
Warto jeszcze wspomnieć o niezwykle uroczym miejscu, jakim był staw z pływającymi nenufarami oraz o zegarze słonecznym, na którym uczniowie bardzo chcieli odczytać godzinę, ale niestety zabrakło słońca.
Ostatnim punktem wycieczki był McDonald’s, gdzie po dniu pełnym wrażeń uczestnicy wycieczki zjedli ciepły posiłek.
Wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach, wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę. Koniecznie musimy jednak zobaczyć ogród botaniczny jeszcze w innej porze roku. Może wybierzemy się tam wiosną.
Wycieczkę zorganizowały: Elżbieta Kociołek i Beata Szczesiak.