XI Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Rychwale

Dnia 24 października 2019 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Rychwale odbył się XI Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Celem turnieju była popularyzacja badmintona jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwój zespołowego współzawodnictwa i rywalizacji oraz podsumowanie i sprawdzenie efektów szkoleniowych uzyskanych podczas treningów.
W turnieju brały udział zespoły z Koła, Krotoszyna, Rychwała, Konina, Borzęciczek, Kalisza, Konarzewa i Turku. Nasz Ośrodek reprezentowało pięcioro zawodników: Maciej Korzepa, Adam Knop, Michał Jesiołowski, Miłosz Raczyk i Paulina Taborek. W godzinach przedpołudniowych odbyły się preeliminacje, na podstawie których utworzono grupy sprawnościowe, dając wszystkim zawodnikom szansę rywalizacji zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami. Następnie zawodnicy przystąpili do gry w grupach z podziałem na płeć i sprawność uczestników. W grach pojedynczych nasi wychowankowie zdobyli: złoty medal i I miejsce Michał Jesiołowski, srebrny medal i II miejsce Paulina Taborek, brązowy medal i III miejsce Maciej Korzepa i Miłosz Raczyk, a IV miejsce Adam Knop. Sportowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera, a sam turniej stanowił eliminacje do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Rybniku. Na tych zawodach nasz Ośrodek będzie reprezentował złoty medalista Michał Jesiołowski.
Warto nadmienić, że na co dzień zawodnicy trenują badmintona pod okiem trenera na Hali Sportowej w Turku, a treningi są współfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w projekcie „Daj mi szansę!”, napisanym przez Olimpiady Specjalne Wielkopolska Konin.
Opiekunem i trenerem zawodników była Izabella Frątczak.