Wycieczka do Konina

Dnia 29 października 2019 r. uczniowie naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę do Centrum Rozrywki „ Kropka ” w Koninie. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki, wyrabianie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz wzmacnianie więzi koleżeńskich.
Uczniowie obejrzeli film pt. „Amerykańska przygoda” w nowej technologii 6D. Wywarł on ogromne wrażenie na widzach, dostarczając niezwykłych przeżyć, dzięki realistycznym efektom specjalnym takim jak: ruchome fotele, uderzenia przeszkód, krople wody, wiejący wiatr. Niesamowitą atrakcją był pobyt w sali zabaw, gdzie uczniowie świetnie się bawili. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Mini ZOO, które znajduje się w parku im. F. Chopina, gdzie obejrzały takie zwierzęta jak: strusie afrykańskie, kozy, żubry, konie, dziki, alpaki, daniele oraz pawie, papugi i gołębie. W czasie spaceru podziwialiśmy kolorowe drzewa, po których skakały wiewiórki, a w drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji Mc Donald’s na posiłek.
Wycieczka wzbogaciła uczniów o nowe, ciekawe doświadczenia. Wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach, uznając, że był to dzień wyjątkowo udany.
Organizatorami wycieczki były: Anna Mikołajczyk, Małgorzata Mielczarek, Aneta Wieczorkiewicz i Wioletta Paruszewska.