Szkoła pamięta

W związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych nasz Ośrodek włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, zwłaszcza te związane z historią danego miejsca i społeczności.
W związku z tym Szkolny Klub Wolontariatu pod kierunkiem pani Dagmary Dróżdż podjął się szeregu zadań, mających na celu pielęgnowanie pamięci, o tych którzy odeszli. Jednym z nich było posprzątanie przez uczniów opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu Komunalnym w Turku oraz zapalenie na nich zniczy. Ponadto nasi wychowankowie odwiedzili groby poległych, zasłużonych i cenionych w naszej społeczności polskich bohaterów oraz groby swoich zmarłych nauczycieli. Nie zapomnieli również o szczególnych miejscach uświęconych krwią Polaków pomordowanych w latach II wojny światowej, takich jak miejsce zbiorowej mogiły, gdzie znajduje się pomnik „Nigdy więcej wojny”.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tak ważnej i potrzebnej akcji.  Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie nigdy nie zapomną tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny i dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.