Czy wiem, co to jest bookcrossing?

3 października w czytelni bursy odbyło się spotkanie pt. „Czy wiem, co to jest bookcrossing?” Na spotkaniu wychowankowie zostali zapoznani z nową formą popularyzacji czytelnictwa-bookcrossingiem, która pozwala dzielić się książkami i daje szansę na pozyskanie ciekawej literatury. To niecodzienne zjawisko ma na celu zjednoczenie miłośników czytania poprzez nieodpłatne przekazywanie książek metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, a jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Książki można zostawiać w miejscach publicznych, na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, stolikach, regałach, biblioteczkach plenerowych, aby znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
 Na potrzeby naszych wychowanków w podręcznej bibliotece naszej placówki została utworzona bookcrossingowa półka, a jej istnienie pozwoli stworzyć globalną bibliotekę, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a pomysł zainicjowania bookcrossingu w naszej bursie spotkał się ze strony młodzieży z dużym entuzjazmem.
 Organizatorem przedsięwzięcia była Mirosława Greber.