Warsztaty w bibliotece

Dnia 30 września 2019 r. uczniowie naszego Ośrodka  udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku na zajęcia o tematyce jesiennej. Dla większości uczniów była to już kolejna wizyta w tej placówce.
Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki, której temat brzmiał „Przetwory owocowe”. Uczniowie chętnie zabierali głos i opowiadali jakie przetwory wykonuje się w ich domach. Najczęściej były to dżemy, konfitury, marmolady, soki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że przetwory owocowe to znany od wieków sposób na zachowanie dobroczynnych właściwości owoców przez cały rok, a zamknięte w słoiczkach witaminy pomagają w walce z jesiennymi przeziębieniami, są idealnym dodatkiem do potraw czy rozgrzewającej herbaty. Uczniom wyjaśniono, że słodkie przetwory w zależności od konsystencji dzielimy na konfitury, dżemy oraz marmolady i powidła.
Druga część zajęć miała charakter warsztatowy, podczas której uczniowie wykonywali prace plastyczno – techniczne, np. jabłko z tekturowego talerzyka. Dużą atrakcją było maczanie w farbie owoców i odbijanie ich w konturze słoika, który należało wcześniej wyciąć po linii. Podsumowaniem zajęć była zabawa z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
            Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze i sprawiły uczniom wiele radości, za co bardzo dziękujemy pani bibliotekarce. Spotkanie zorganizowały: Małgorzata Mielczarek i Anna Mikołajczyk.