Spotkanie autorskie z Patrykiem Osieleńcem

        3 października w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie autorskie z Patrykiem Osieleńcem, który przyjechał do nas z rodzicami, przyjacielem Piotrem Zandeckim oraz Prezesem Stowarzyszenia „Neuron” Bogdanem Zandeckim.
          Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że Patryk od urodzenia zmaga się z porażeniem mózgowym. Urodził się za wcześnie, nie ważył nawet 1 kg, lekarze nie dawali mu najmniejszych szans na przeżycie, ale walczył o każdą minutę, godzinę i dzień…
Dziś Patryk jest niezwykle inteligentnym i błyskotliwym 20-latkiem, który spotkał się z nami, aby opowiedzieć o swojej przygodzie z pisaniem. Przez wiele lat swoje opowiadania przechowywał w tzw. szufladzie. Pewnego dnia znalazła je mama Patryka i postanowiła wspierać syna w jego pasji oraz doprowadzić do ich publikacji. W 2017 r. została wydana pierwsza książka pt. „Gra”, a w 2018 r. ukazało się „Oko Cordoby”, druga powieść będąca w dużej mierze kontynuacją przygód bohaterki „Gry”- Giseli.
       W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszyli nam zaproszeni goście w osobach: pana Sławomira Kosobudzkiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku, Ks. Pawła Zalewskiego, Proboszcza Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich, pani Ewy Kiwak, Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Turku oraz nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie z uczniami.
         W czasie spotkania odbyła się projekcja filmu o działalności Stowarzyszenia oraz o życiu i pasjach Patryka. Po jego obejrzeniu młody autor opowiedział nam o swojej twórczości i udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów i zaproszonych gości. Na zakończenie Patryk podpisywał swoje książki, które rozeszły się w błyskawicznym tempie.
         To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci, a postawa Patryka będzie przypominać nam, jak ważna jest wiara we własne siły i spełnianie marzeń.
Spotkanie było możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Koniczynka” z Władysławowa, reprezentowanym przez panie: Beatę Modrzejewską i Danutę Skubiszewską.
Organizatorami spotkania były: Marta Bakalarz i Karolina Poturała.