Czas podziękowań

W związku z zakończeniem Roku Szkolnego 2018/2019 w dniu 17 czerwca uczniowie naszego Ośrodka udali się do Muzeum Miasta Turku, by serdecznie podziękować wszystkim osobom, z którymi mieli możliwość współpracować i od których mogli czerpać wiedzę oraz praktyczną naukę.
Uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym uczęszczali na zajęcia z tkactwa artystycznego serdecznie podziękowali pani Ewie Ogrodowczyk, która to cierpliwie rozwijała ich wyobraźnię i zręczność. Pod bacznym okiem pani Ewy wykonywali tkaniny tradycyjną techniką na ramach splotem tkackim. Swoje podziękowania złożyła, także młodzież, która uczęszczała na warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Martę Baraniecką. To właśnie pani Marta w pracowni ceramiki wprowadziła uczniów w świat glinianych kwiatów, mis i talerzy. Poznali oni jak należy posługiwać się szkliwem i co zrobić, by uzyskać upragniony efekt końcowy rozpoczętych prac. Ponadto podziękowaliśmy również panu Bartoszowi Banasiakowi, dzięki któremu poznaliśmy wszystkie zakamarki muzeum, wystawy czasowe i stałe oraz historię powstania witraży i olejnych obrazów sztalugowych Józefa Mehoffera w kościele NSPJ w Turku. W imieniu wszystkich uczestników warsztatów pani Karolina Piwowarska przekazała na ręce pani Ewy Ogrodowczyk podziękowanie dla pana Bartosza Stachowiaka, dyrektora Muzeum Miasta, dzięki któremu uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania, talenty oraz twórcze myślenie.  
Współpraca z Muzeum okazała się być wspaniałą przygodą odkrywającą głęboko drzemiącą kreatywność, która na co dzień wzbogacać będzie z pewnością osobowość naszych wychowanków. Bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli uczęszczać na ciekawe i interesujące zajęcia w muzeum.