Przekazanie sprzętu komputerowego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

W środę, tj. 22 maja 2019 w naszej placówce miała miejsce uroczystość przekazania 12 komputerów pochodzących z Wielkopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu, które z pewnością  stanowić będą niezbędny element pracy edukacyjnej, wychowawczej i rewalidacyjnej z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi: poseł Ryszard Bartosik, starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego oraz kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku Jan Smak, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku Sławomir Kosobudzki, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu Michał Zieliński oraz zastępca dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu Marta Deleszyńska.
Po przedstawieniu działalności oraz osiągnięć Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przez panią dyrektor Izabelę Piotrowską przyszedł czas na podpisanie umowy i oficjalne przekazanie komputerów. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku Jan Smak w słowach skierowanych do dyrekcji, grona pedagogicznego i wychowanków, powiedział że: „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi. Bardzo się cieszymy, że sprzęt posłuży placówce”. W podziękowaniu za otrzymany sprzęt, który pozwoli na lepsze funkcjonowanie placówki i umożliwi realizację planów dotyczących szerszego wprowadzenia nowoczesnych technologii informatycznych goście otrzymali grawerowane tabliczki. Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku otrzymali listy z podziękowaniem za wspieranie działań placówki i okazaną pomoc w stwarzaniu lepszych warunków edukacyjnych uczniom. 
Na zakończenie uroczystości przed publicznością wystąpił szkolny teatr „Makuszaki”.