Spotkanie integracyjne

Dnia 27 maja 2019 roku odbyło się spotkanie integracyjne Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego i Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, którego organizatorem, a zarazem jednym ze sponsorów był Salon gromerski „Kajtek” pani Anety Dzikowskiej. Impreza odbyła się na leśnym parkingu Nadleśnictwa Turek – Zdrojki. Uczniów obu szkół serdecznie powitała pani Aneta i zapoznała wszystkich z programem spotkania.
Pierwszym punktem była krótka wycieczka do lasu z panem Radosławem Szalińskim, który opowiedział dzieciom o pracy leśników, ogromnym znaczeniu lasu i żyjących w nim zwierzętach oraz jak działają szkółki drzew leśnych. Kiedy wróciliśmy na miejsce spotkania, czekał już na nas pokaz profesjonalnych ptaszników z hodowli dzikich ptaków pana Mariusza Moszczyńskiego. Dzieci mogły pogłaskać jastrzębia oraz myszołowa, a także trzymać ptaki na ręce przy użyciu rękawicy. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu tych zwierząt i ich funkcjonowaniu w otoczeniu ludzi. Po emocjach związanych z bliską obecnością drapieżnych ptaków wygodnie usiedliśmy przy stołach w pobliżu ogniska i przy akompaniamencie gitary pana Dawida Rozyckiego śpiewaliśmy piosenki tj. „Płonie ognisko”, „Hej Sokoły”, „Oczy zielone” czy „Szła dzieweczka do laseczka”. W tym czasie upiekły się kiełbaski, które wszyscy zjedliśmy z dużym apetytem, a na deser pysznego pączka.  Czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
W dowód wdzięczności za mile spędzony czas wręczyliśmy podziękowania wszystkim, dzięki którym odbyło się to spotkanie, a wśród nich byli: pani Aneta Dzikowska, pani Patrycja Wietrzyk, pan Rafał Rogalski, pani Klaudia Borkowska, Wietrzyk Eugeniusz „Piekarnia-Ciastkarnia”, pani Małgorzata Ciechanowska, pan Tomasz Wroniak – „Unicorn” Turek, pan Witold Lewandowski i pan Radosłąw Szaliński, – Nadleśnictwo Turek, pan Dariusz Grajkowski i pan Zbigniew Nowinowski – przedstawiciele PTTK Turek, pan Mariusz Moszczyński, pan Dawid Rozycki, pani Bożena Altman, pani Agnieszka Warzych i pani Aleksandra Molka.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!!!