Czytamy Żeromskiego

W naszej bursie, 21 maja 2019 roku odbyło się spotkanie poświęcone twórczości pisarza, prozaika, publicysty i dramaturga Stefana Żeromskiego, zdobywcy wielu nagród literackich. Pisarz został zapamiętany również, jako polski kandydat do Literackiej Nagrody Nobla za dzieło „Wiatr od morza”.
Celem spotkania było rozbudzenie u młodzieży zainteresowania literaturą naszego wybitnego dramaturga, kultywowanie naszej pięknej mowy ojczystej oraz motywowanie wychowanków do spędzania czasu wolnego w atmosferze tworzenia wartościowych i interesujących wydarzeń. Wychowankowie czytali na głos dzieła Stefana Żeromskiego takie jak: Przedwiośnie, Syzyfowe Prace, Ludzie Bezdomni, Dzieje Grzechu, Dzienniki, Wierna Rzeka. W trakcie spotkania jury w składzie: pani Mirosława Greber, pani Katarzyna Nitecka i wychowanka Weronika Osicka przysłuchiwało się recytacji i wybrało osoby, które z bogatą wyobraźnią, piękną polszczyzną i poruszającą interpretacją zaprezentowały fragmenty dzieł pisarza.
Nagrodę główną przyznano Julii Kaczmarkiewicz, natomiast wyróżnienia przypadły: Julii Antoniak, Katarzynie Kamińskiej i Ewie Stasiak. Wychowankowie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w wydarzeniu.
 Akcję czytelniczą zorganizowała pani Mirosława Greber.