Powitanie Bartosza – Mistrza Olimpijskiego

We wtorek, tj. 26 marca 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym całą społeczność szkolna gorącymi brawami powitała Bartka w murach szkoły, gratulując sukcesu jaki odniósł na XV Światowych Letnich Igrzyskach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pani dyrektor Izabela Piotrowska ciepłymi słowami przywitała medalistę, jego rodziców oraz posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika, który zaszczycił nas swoją obecnością. W atmosferze niesamowitego wzruszenia złożyła gratulacje za osiągnięte sukcesy i podziękowała mistrzowi i trenerce za rozsławienie Ośrodka, a tym samym naszej ojczyzny. Z rąk dyrekcji Bartosz otrzymał sportowy prezent, a pani Małgorzata Wawrzyniuk piękne kwiaty. Słowa uznania dla Bartka i Jego rodziców skierował również pan Ryszard Bartosik, wręczając zawodnikowi dyplom gratulacyjny. Następnie pani Małgorzata Wawrzyniuk przedstawiła film i zdjęcia z pobytu i ze sportowych zmagań z igrzysk w Abu Dhabi.
 
Oto krótka relacja.
7 marca Bartosz wraz ze swoją trenerką wyjechał do Warszawy, aby wraz z innymi członkami reprezentacji Polski odebrać nominacje olimpijskie z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, prezesa PFRON Marleny Maląg oraz ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od 8 do 10 marca reprezentacja Polski brała udział w programie Host Town. W tym okresie zawodnicy aklimatyzowali się, zwiedzali Dubaj, park rozrywki Motiongate Dubai oraz Bollywood Parks Dubai i poznawali kulturę Emiratów Arabskich. 14 marca na obiekcie Zayed Sports City Ice Rink w Abu Dhabi odbyła się uroczysta Ceremonia Otwarcia. Zawodnicy wszystkich krajów świata spotkali się na jednej arenie, gdzie zapalono znicz olimpijski i wciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych. Po oficjalnym otwarciu wystąpił Luis Fonsi, który poderwał wszystkich zawodników do wspólnej zabawy. Od 15 marca na terenie Yas Marina Circuit na torach Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 odbywały się finały jazdy na czas i rajdy szosowe. W czasie wolnym od zawodów na terenie wioski olimpijskiej zawodnicy brali udział w programie Zdrowy Sportowiec oraz zwiedzili Wielki Meczet Szejka Zajida, gdzie poznali religię islamu. 21 marca odbyła się Ceremonia Zakończenia, podczas której ugaszono znicz olimpijski i pożegnano zawodników pokazami sztucznych ogni.
Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania i obejrzeliśmy zdjęcia z pobytu w Abu Dhabi. Następnie pani Izabella Frątczak opowiedziała o tym jak nauczyciele i koledzy powitali reprezentację Polski na lotnisku w Warszawie.
Na zakończenie na naszego mistrza czekała jeszcze niespodzianka, a był to rower, na którym Bartosz zdobył tak wysokie miejsca na podium, ufundowany przez Olimpiady Specjalne Oddział Wielkopolskie Konin. Jesteśmy bardzo dumni z Bartka, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!